• İletişim Bilgilerimiz:
  • Telefon: +90 216 418 10 73
  • Email: info@almanyada-is.com
Sosyal medya hesaplarımız:

-

Yurtdışı Eğitim

AREL & LODOS Yurtdışı Danışmanlık ve Dil Hizmetleri olarak, öğrencilerimizin başta Almanya olmak üzere, ABD ve Avrupa ülkelerinde üniversite okuyabilmeleri veya master/doktora yapmaları için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Başvuru için gerekli olan tüm belgelerin yeminli tercümeleri ile birlikte, öğrencilerimizin dosyalarını titizlikle ve profesyonel bir şekilde hazırlayıp, kendi seçtikleri üniversitelere resmi başvuruda bulunuyor ve öğrencilerimizin ilgili kurumlardan kabul almalarını sağlıyoruz.

Ayrıca, öğrencimiz üniversite okumak istediği ülkenin dilini henüz yeterli derecede konuşamıyorsa (yurtdışında üniversite okumak için gerekli dil seviyesi genellikle B2 düzeyidir), kendisini ilgili dilin B2 sertifikasını alacağı ve o ülke tarafından tanınan yabancı dil kurslarına yönlendiriyoruz. Gerektiğinde özel ders desteği de veriyoruz. 

Almanya’da üniversite mezunu olanların en fazla parayı kazandığı meslekler

Yurtdışında öğrenim denildiğinde, ilk aklımıza gelen ülkeler; İngliltere ve Amerika, fakat, Almanya özellikle yenilikçi öğrenme programları, düşük harç ücretleri ve öğrencilere sunduğu burs ve hibelerle özellikle dikkatimizi çeker. 

Almanya’nın köklü tarihi, bilim ve teknoloji alanındaki lider konumu, Amerika’dan sonra en çok göç alan 2. ülke olması, yüksek yaşam kalitesi ve dünyanın 3. büyük ekonomisi olması nedeniyle  Almanya uluslararası öğrenciler için çok cazip bir konumdadır.

Kaliteli ve en modern donanımları ile Almanya’nın yükseköğretim kurumları, hem Almanca hem de İngilizce dillerindeki zengin lisans ve lisansüstü programları sunmaktadır. Bach, Beethoven, Brahms gibi dünyanın en ünlü klasik müzik bestecileri; Kant, Hegel, Nietzsche gibi filozofları; Einstein, Max Planck gibi bilim adamları bu ülkede yetişmiştir. Sanat şehri ağırbaşlı Münih,  modern Berlin ve daha canlı ve denizin kıyısında Hamburg şehirleri ile Almanya, tüm öğrenciler için unutulmaz bir tecrübe olabilir.

Almanya’nın ekonomisi ihracata dayalıdır ve özellikle otomotiv, elektronik ve kimya sektörlerinde ‘Made in Germany’ olarak kalitesini tüm dünyaya duyurur. Bu hakedilmiş ün içerisinde Siemens, BMW, Mercedes, Audi, Bayer, Opel, Audi, Bosch, Nivea, Adidas, Volkswagen gibi dünyaca ünlü markaların payı çok büyüktür. Almanya’da yani en gelişmiş dünya ülkelerinden birinde eğitim almayı ve mezuniyetinizden sonra kariyer fırsatlarından yararlanmayı düşünüyorsanız, Almanya’da mezunların en çok para kazandığı meslekler konusunda size bilgi verelim:

 SAĞLIK VE TIP

Almanya’da iş bulmak, özellikle sağlık ve tıp alanında okuyorsanız, tüm öğrenciler için oldukça basittir. Çünkü ülke hem dünyanın en gelişmiş sağlık sektörüne sahiptir,  hem de özellikle kırsal bölgelerde doktor, psikolog, eczacı, hemşire, fizyoterapist, pediatrik bakım uzmanları ve diş hekimlerine olan talep çok büyüktür. Eğitiminiz için Berlin, Münih, Hamburg, Köln, Frankfurt veya Heidelberg gibi şehirlerdeki üniversiteleri tercih ediyorsanız, mezun olduktan sonra Almanya’da kariyer yapma şansınız çok yüksek olacaktır. Almanya’daki en iyi sağlık ve tıp eğitimi veren eğitim kurumları arasında; University of Heidelberg, Ludwig Maximilian University of Munich ve Technical University of Munich yer almaktadır. 

Ortalama Yıllık Maaş: Yeni mezunlar için, branşa göre yıllık 80,000€ ile 150,000€ arasında değişmektedir.

 MÜHENDİSLİK

 Almanya’dan diploma alanların en çok para kazandığı meslekler arasında mühendislik bulunmakta ve mühendislik geçmişten günümüze en popüler iş sahaları arasında yer almaktadır. Otomotiv ve makine sanayilerinin Amerika, Çin ve Japonya’dan sonra dünya çapında en çok geliştiği yer olan Almanya, her yıl çeşitli ülkelerden gelen 150’den fazla öğrenciye mühendislik alanında üniversite kapılarını açıyor. Mühendisler sadece yeni ürünler icat etmekle meşgul olmaz, özellikle biyologlar, doktorlar, sosyologlar ve jeologlarla işbirliği içinde tüketicinin korunmasına, çevre güvenliğine, ürünün kullanılabilir ve işlevsel olmasına yardımcı olurlar.  Öğrenciler, Almanya’da mühendislik eğitiminde en çok otomotiv, elektrik, bilgisayar ve makine sektörlerini tercih eder. Tabii bu ülkede bulunan dünyaca ünlü BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Siemens gibi markalarının varlığı, ayrıca öğrencilere staj imkanları ve yeni mezunlara iş fırsatlarının sunulması bu tercihlerde büyük bir rol teşgil eder.   

 Ortalama Yıllık Maaş: Mühendisler bölümüne göre yıllık  yaklaşık 65,000€ gibi bir maaşla işe başlar. 

 BİLGİSAYAR BİLİMLERİ VE BİLİŞİM

 Almanya’da bilgisayar bilimleri, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği alanlarından biridir. Bu bölümü bitiren yeni mezunlar için sayısız iş fırsatı mevcuttur. Yapay zeka, bilgisayar ağları, bilişim güvenliği, web teknolojileri, bilgi veri-tabanları, grafik ve multimedya alanlarındaki geniş eğitim fırsatlarından sonra, mezuniyetinizle birlikte Almanya’daki kariyeriniz sizi bekliyor. Almanya’da öğrencilere sunulan bilgisayarla ilgili tüm alanlarda, örn. bilgisayar etkileşimi, video oyunları, IT güvenliği, yazılım, donanım, bilgisayar sistemleri, matematik ve algoritma alanlarının lisans ve yüksek lisans dereceleri, özellikle Münih Teknik Üniversitesi ve RWTH Aachen Üniversitesinde zengin programları ve İngilizce dil seçenekleri ile çok caziptir.  

 Ortalama Yıllık Maaş: Yeni mezunların bilgisayar bilimleri ve bilişim alanlarında ortalama maaşları yıllık 70,000€’dan başlar. 

MİMARLIK VE YAPI

 Yeni mezun öğrenciler için Almanya’da iş bulanabilecek en güzel mesleklerden biri de mimarlıktır. Almanya’da etrafınızda bulunan tarihi ve modern binalar olarak iç içe olan yapılar, size mimarlık bölümünü okurken ilham verecek ve  mezuniyetinizden sonra büyülü bir eğitim ve  kariyer hayatı sizi bekleyecektir. Ülkenin en bilinen yapıları arasında Berlin’deki Brandenburg Kapısı, Köln kentindeki tarihi Dom kilisesi, Münih’teki Marienplatz belediye binası, Berlin Duvar ve Stuttgart’ta yer alan Hohenzollern Kalesi bulunmaktadır. Almanya’da mimarlık öğrencilerine eğitimleri süresince fizik ve çevre kuralları, teknoloji ve tasarım gibi alanlarda yetkinliklerinin yanı sıra, bir fikri tasarlamanın ve kurgulamanın ötesinde, teknik ve işlevsel yararlılıkları da öğretilir. Genel olarak mimarlar grafik tasarım, inşaat ve çevre mühendisliği gibi alanlarla iletişimde olurlar, ayrıca matematik, fizik ve sosyal bilimlerden de yetenek ve bilgilere ve mimari çizimler yapabilecek kadar da resim alanında kabiliyetli olmalıdır.

Ortalama Yıllık Maaş: Mimarlık bölümü mezunları için ortalama yıllık maaş 55,000€ civarındadır.

Detaylar için lütfen bizden randevu alınız.

Sorununuz için en hızlı çözümü danışmanlık hizmetimizde bulabilirsiniz.

WhatsApp İletişim